O naszej szkole

Głęboko wierzymy, że umiejętność posługiwania się w języku angielskim otwiera przed nami wiele drzwi i pozwala spełniać marzenia! 

Nowoczesne metody

Jesteśmy akredytowanym centrum PICK UP Sensory English- fenomenalnej metody nauki języka angielskiego.

Radość dzieci

Przygotowujemy dla dzieci kreatywne, zaskakujące lekcje, aby nie mogli doczekać się kolejnych zajęć. 

Przemyślana ścieżka

Mamy od początku zaplanowaną i przemyślana ścieżka językowa słuchacza od malucha do maturzysty.

Misja JOST

Umiejętność posługiwania się językiem obcym daje

satysfakcję, pozwala na samodoskonalenie i osiąganie celów, buduje pewność siebie w codziennych sytuacjach i poszerza horyzonty! Chcemy pomóc naszym kursantom w sprawnej komunikacji w podróży, przy nawiązywaniu znajomości zagranicą. Zachęcamy naszych kursantów do słuchania piosenek, oglądania filmów, grania w gry i czytania w oryginale.

Najważniejszy nie jest efekt, a proces

Pamiętajmy o tym...

Lat na rynku - od 2018

Doświadczenie w pracy z dziećmi jest wręcz nieocenione. Potrafimy skutecznie zachęcić je do mówienia w wesołych grach i zabawach.

Zadowolonych Kursantów

To liczba dzieci które już mówią ładnie po angiesku bez barier językowych i bez problemów w szkole. Nasz powód od dumy!

Programów edukacyjnych

Dbamy o atrakcyjne i rzetelne programy dla poszczególnych grup dzieci – od trzyletnich maluszków do maturzystów i dorosłych.

Jak uczymy w JOST ?

Dynamicznie

Wprowadzenie dynamiki na stałe do naszych kursów pozwala nam w jeszcze szybszy i bardziej efektywny sposób uczyć i powtarzać materiał. Dzieci chętnie korzystają z mat edukacyjnych, piłek i fiszek i nawet nie wiedzą, że się uczą! Ochoczo mówią po angielsku, zadają pytania i układają zagadki, a przy tym świetnie się bawią. I o to chodzi w najlepszej edukacji – nauka połączona z zabawą i pozytywnymi uczuciami to klucz do sukcesu!

Przez motywowanie

Motywacja jest niezbędna dla skutecznej edukacji. Wzmacniamy i zachęcamy do pozytywnych zachowań prowadzących do rozwoju umiejętności językowych. Są to między innymi spontaniczne wypowiedzi w języku obcym, aktywność, przygotowanie do zajęć, próby tworzenia zdań i komunikacji z lektorem oraz innymi uczestnikami kursu. Nie stosujemy kar, bo wiemy, że nie działają.
Pomagamy wyznaczyć cel uczenia się. Mogą to być podróże zagraniczne, znalezienie lepszej pracy, awans, studia w innym kraju, zdanie egzaminów, rozumienie oryginalnych filmów, piosenek czy artykułów, samorealizacja, rozwój osobisty i wiele innych.

Tworzymy małe grupy

Nauka w małych grupach, z osobami w podobnym wieku na tym samym poziomie znajomości języka jest najbardziej efektywna. Lektor może kontrolować postępy każdego ucznia, wyłapywać błędy i korygować je. Jednocześnie kursanci nie mają czasu na nudę, nawet jeśli skończą jakieś zadanie szybciej, mamy w zanadrzu wiele kreatywnych ćwiczeń, które są dla nich zachętą do dalszej pracy. W niewielkich grupach możemy dostosować materiał do potrzeb kursantów, ich zdolności, szybkości nauki, preferencji oraz zainteresowań.

Poprzez komunikację

Najważniejsze dla nas jest skuteczne porozumiewanie się w języku obcym. Aby to osiągnąć, niezbędne jest poznawanie nowego słownictwa, ale również zasad gramatycznych oraz funkcji wypowiedzi. Wykorzystujemy każdy moment, aby inicjować komunikację w języku obcym. Organizujemy zajęcia tak, aby były zbliżone do naturalnych sytuacji występujących w życiu codziennym. Uczniowie często pracują w parach bądź grupach, aby mogli swobodnie i bez zażenowania wypowiadać się w języku obcym. Jednocześnie użycie języka polskiego ograniczone jest do minimum. Staramy się objaśniać znaczenie słów za pomocą obrazków, mimiki, szukając synonimów lub antonimów, a także tworząc definicje.

Stosujemy techniki psychologii uczenia się

Mimo dobrych chęci wiele szkół czy korepetytorów nie jest skutecznych, ponieważ nie uwzględniają tego, jak działa mózg i jak uczą się osoby w różnym wieku. W naszej szkole bardzo dużą wagę przywiązujemy do kluczowych zasad skutecznej edukacji takich jak grupowanie i porcjowanie wiedzy, częste powtórki, tworzenie skojarzeń, angażowanie wyobraźni w proces uczenia się. Wymagamy również czynnego udziału w lekcjach i przygotowania się uczniów w domu proponując ciekawe i adekwatne do wieku prace domowe.

Opinie rodziców o JOST :

„Syn uwielbia projekty sensoryczne na zajęciach Pick Up. Zawsze umie nazwać po angielsku obrazki z ćwiczeń i w domu później sam spontanicznie mówi. Jestem bardzo zadowolona i serdecznie polecam szkołę Jost jak i panie, które w niej uczą.”

Mama Leona, 5 lat

„Iza w tym roku zrobiła bardzo duże postępy. Mówi, śpiewa, także chętnie robi ćwiczenia z książeczki. Jestem bardzo zadowolona, na pewno zapiszemy się na kolejny rok szkolny.”

Mama Izabelli, 7 lat

„Moja córka miała bardzo duży problem z mówieniem dlatego wybraliśmy włąśnie JOST. Tutaj dzieci naprawdę dużo mówią w fajnych wesołych zabawach, które lubią. Polecam.”

Tata Milenki, 11 lat

Dołącz do nas

Zapewnij dziecku nowoczesną edukację językową

Dążymy do tego, aby nasi kursanci czerpali przyjemność z nauki języka. Dlatego przygotowujemy dla nich kreatywne, zaskakujące lekcje, aby nie mogli doczekać się kolejnych zajęć. Stosujemy nowoczesne technologie i metody nauczania, a także wdrażamy pozytywną dyscyplinę, aby każdy uczeń czuł się u nas jak w domu i chętnie spędzał tutaj czas. Traktujemy wszystkich naszych klientów z szacunkiem, słuchamy ich potrzeb, cieszymy się z każdego sukcesu i wyciągamy wnioski z błędów.

Opinie dzieci o JOST :

Dbamy o atmosferę

Lektor to nie surowy nauczyciel

Nauka może i powinna odbywać się w atmosferze wzajemnego zrozumienia, bez stresu i zmuszania. Lektor to partner pomagający w inicjowaniu komunikacji, a nie surowy nauczyciel. Kursanci maja prawo wyrazić swoja opinię, formułować propozycje i sugestie oraz uczestniczyć w planowaniu zajęć, np. poprzez wskazywanie ich ulubionych aktywności czy rozmowę na interesujący ich temat.

Podręcznik to nie wszystko

Wprowadzamy autentyczne materiały

Wykorzystanie oryginalnych nagrań, wiadomości, reklam, wywiadów, podcastów, prezentacji i innych autentycznych wypowiedzi umożliwia kontakt z naturalnym językiem w rzeczywistych sytuacjach. Pokazujemy uczniom, że język obcy to nie jest kolejny nudny przedmiot, ale umiejętność potrzebna we współczesnym świecie i wykorzystywana w wielu codziennych sytuacjach. Wiemy, że w nowoczesnym nauczaniu podręcznik to tylko baza, którą należy uzupełnić dodatkowymi materiałami, które motywują do nauki, wzbudzają zainteresowanie i pozwalają poznać kulturę innych krajów.

Błędy są OK

Reagujemy na błędy językowe

Błędy są nieuniknione w procesie uczenia się i każdy ma prawo je popełniać. Z drugiej strony dążymy do poprawności językowej i eliminacji błędów. Aby nie zakłócać swobody wypowiedzi dzielimy aktywności na te, których celem jest poprawność oraz płynność wypowiedzi.  Jeśli kluczowa jest poprawność, wtedy zwracamy uwagę na błędy od razu subtelnie je korygując. W przypadku, gdy ważna jest płynność, nie przerywamy uczniowi, a błędy omawiamy na końcu bez wskazywania osoby, która je popełniła.

Gry i zabawy wywołują pozytywne emocje

Wprowadzamy gry i zabawy językowe

Korzystanie z gier i zabaw językowych ma za zadanie ułatwienie uczniom nauki. Dzięki nim dostarczamy różnych bodźców, wprowadzamy element rywalizacji, umacniamy motywację, pobudzamy różne zmysły. Kursanci chętnie wypowiadają się w czasie gry, komunikują się w języku obcym z pozostałymi członkami grupy, przypominają sobie słownictwo oraz struktury gramatyczne poznane wcześniej. Gry i zabawy wywołują pozytywne emocje, pomagają się rozluźnić, ułatwiają koncentrację, a także ugruntowują zdobyta wiedzę i są znakomita metodą sprawdzającą umiejętności uczniów. Element humoru, który często towarzyszy grom językowym pozwala rozładować napięcie emocjonalne i intelektualne, a także opanować strach przed wypowiadaniem się w języku obcym.

Skontaktuj się z nami

Zapytaj o wolne miejsce w grupie, program lub drogę słuchacza w naszej szkole. Możesz również zostawić swój numer telefonu i oddzwonimy 🙂

biuro@naukajestok.pl

697 144 507

Łowicka 15, Elbląg (wejście od ul. Ogólnej)

12.00 -19.00 od poniedziałku do piątku

Odwiedź nas w JOST - ZAPRASZAMY!