Trochę historii JOST

Cześć 🤗

Nazywam się Joanna Strzyżewska

Jestem założycielką Centrum Edukacyjnego JOST Nauka jest ok. Od zawsze byłam ambitna i dużo się uczyłam. Często słyszałam, że moim powołaniem jest nauczanie, że jestem do tego stworzona, że dobrze tłumaczę, sprawia mi to radość i widać błysk w moich oczach. Broniłam się długo przed podjęciem decyzji, dlaczego?… Bo skutecznie zniechęcili mnie do tego niektórzy moi byli nauczyciele, nudne lekcje polegające na uzupełnianiu ćwiczenia za ćwiczeniem w podręczniku, brak szacunku do uczniów.

Nauka

Przez dużą część mojego życia uczyłam się, studiowałam, robiłam kursy, szkolenia. Miałam wizję, marzenie o własnej działalności …zaczęłam analizować w czym jestem naprawdę dobra… i życie napisało swój scenariusz. Zrobiłam sobie nawet testy Gallupa, aby się upewnić czy to ta ścieżka jest moją życiową. I okazało się, że moim głównym najmocniejszym talentem jest learner.  Moje dotychczasowe edukacyjne doświadczenia pokazały co mi nie odpowiada w nauczaniu, jak chciałabym, aby wyglądały zajęcia, nauka, jaki powinna być atmosfera. 

Zaczęłam szukać informacji o nowoczesnych metodach nauczania. Zobaczyłam jak może wyglądać ciekawa, angażująca lekcja, w jaki sposób uczniowie byli szanowani, a ich błędy tolerowane. Wtedy podjęłam decyzje, że chcę pokazać, że nauka języka nie musi wyglądać tak jak w szkole publicznej, gdzie nawet wybitni nauczyciele są ograniczeni przez system. Zbyt liczne klasy, gonienie z programem, uczenie pod klucz odpowiedzi w testach, pomijanie kompetencji mówienia, nauka listy słówek zamiast stosowania ich w kontekście, stres, ocenianie, wytykanie błędów, skupienie na ocenach zamiast na umiejętności posługiwania się językiem.

Co dalej?

Od tamtego czasu odbyłam mnóstwo szkoleń i kursów m.in, kurs coachingu, mentoringu. Odbyłam mnóstwo rozmów z doświadczonymi osobami z branży, przeczytałam dziesiątki książek, a także z innymi właścicielami szkól językowych tworzymy mastermind’y. Dzięki temu wciąż podnosimy poziom naszych usług oraz obsługi klienta. Od tamtej pory z roku na rok nasz zespół nieustannie się powiększa, szkoli i robi wszystko, aby CORAZ LEPIEJ zaspokajać potrzeby naszych kursantów kierując się misją szkoły.