hamburger icon
mobile phone icon
mobile phone icon
biuro@naukajestok.pl
close menu icon
PRZEKONANIA ISTNIEJĄ TYLKO W TWOJEJ GŁOWIE
yellow corner

JAK ROZMAWIAĆ Z KLIENTEM PRZEZ TELEON, ABY TEN NIE ODŁOŻYŁ SŁUCHAWKI

image

Prawie każdy z nas przeprowadził kiedyś rozmowę z konsultantem, który chciał nam przedstawić swoja ofertę. Jak my reagujemy na takie rozmowy lub jak my byśmy mieli poradzić sobie z Klientem jako konsultant?
Podstawową sprawą w każdej rozmowie jest nawiązanie kontaktu, zainteresowanie rozmową, aby ta była kontynuowana. Po naszej stronie stoi umiejętność słuchania i nieprzerywania w połowie zdania. Jakie są metody, aby Klient nie odłożył słuchawki?

Telefony, które odbieramy od nieznajomych mogą to być przede wszystkim rozmowy sprzedażowe…, ale nie tylko. Jeśli ktoś zalega z opłatami mogą to być telefony mniej przyjemne, bo z windykacji. ☹
Jeśli już telefon został odebrany jest oznaką, że osoba, do której dzwonimy właśnie znalazła czas na rozmowę, lub ma tylko sekundę, aby poprosić nas o zadzwonienie w późniejszym terminie.
Jeśli jest to druga opcja oczywiście bez natręctw powinniśmy się spytać kiedy możemy zadzwonić.. i wtedy pamiętajmy, aby faktycznie zadzwonić punktualnie! Będziemy odebrani jako profesjonaliści oraz, ze podchodzimy do potencjalnego Klienta z szacunkiem.

Jeśli Klient odbierze słuchawkę i ma dla nas czas, powinniśmy tak kierować rozmową, aby zachęcić Klienta, przedstawić mu co mógłby stracić nie rozmawiając z nami. Proszę nie gadajcie jak nakręceni, słuchajcie Waszego rozmówcę, dopuśćcie go do głosu. W innym przypadku albo go rozzłościcie i będzie niemiły, albo odłoży słuchawkę.
Wiadome jest, że jeśli będziemy dzwonić w sprawie problematycznej dla rozmówcy, to będzie chciał jej uniknąć, poprzez wymigiwanie się i szukanie argumentu na przełożenie rozmowy. Można tu użyć argumentu, że ta rozmowa pomoże rozwiązać dany problem i nie będziemy już więcej dzwonić. Ogólnie rzecz biorąc wolimy rozmawiać o podpisaniu umowy o kredyt czy telefon niż o jego zaległych zobowiązaniach.

Konsultanci telefoniczni mają swoje sposoby na klientów i są niezmordowani w swoim dążeniu do kontaktu. To ich praca i chcą się z tego wywiązać jak najlepiej. Ich rozmowy w większości są nagrywane i sprawdzane przez przełożonych. Klienci także nagrywają rozmowy z firmami i udostępniają je w sieci. Błąd może konsultanta kosztować utratę pracy. Firmy coraz częściej stosują metody opierające się na komunikacji i chęci by zostać dobrze odebranym poprzez poziom rozmowy jaki prezentuje określona firma. Pracownik, który będzie się wypowiadał obraźliwie czy niestosownie wobec Klienta długo nie zagrzeje miejsca w firmie.

W tym zawodzie trzeba się wykazać umiejętnością dostosowania rozmowy do rozmówcy tak, aby nas zrozumiał, być cierpliwym i wyrozumiałym, a zarazem profesjonalnym. Nawet jeśli mamy gorsze di, sami jesteśmy rozdrażnieni. Jeżeli w takich przypadkach możesz w danym dniu wykonywać inną pracę, to super. Zgłoś to i rób co innego. Podchodź do ludzi przyjaźnie, bez pretensji i ze spokojem. Słuchaj klienta jeśli nie skorzysta teraz z Twojej propozycji, zapytaj się czy możesz zadzwonić za jakiś czas, bo może sytuacja u niego się zmieni i wtedy będziesz mu potrzebny. Koniecznie zapisz sobie to w swoich kalendarzu. Jeśli ktoś Ci odmówi, nie bierz tego do siebie, po prostu może faktycznie Twój produkt jest mu nie potrzebny, ale pozostaw po sobie pozytywne fluidy.

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda